Coronavirüs Günlerinde Sosyal Medya Paylaşımları

Herkesin evlerinde kaldığı karantina günlerinde sosyal medya, en önemli zaman geçirme aracı… Coronavirüs günlerinde sosyal medya paylaşımları ile siz de firmanızın bu süreçteki görünürlüğünü rahatlıkla arttırabilirsiniz. Bunun için hedef kitlenize doğru şekilde yaklaşabileceğiniz doğru stratejiler belirlemelisiniz. Coronavirüs günlerinde doğru ve etkili sosyal medya kullanımı ile bu durumdan karlı çıkabilirsiniz. Süreci lehinize çevirmek için takip etmeniz gereken adımlar ve püf noktaları ile ilgili bazı hususlar var…

Coronavirüs Günlerinde Sosyal Medya Nasıl Kullanılmalı?

İlk başta ifade etmemiz gereken önemli bir konu var: Coronavirüs günlerinde sosyal medya paylaşımları yaparken telaşa sebebiyet vermemek, korkuya yol açacak paylaşımlardan kaçınmak… Yani, asılsız haberler ile “evde kal” çağrısı yapmamak… Bir marka ya da küçük işletme sahibi olabilirsiniz. Evde kalınan zamanı kendi lehinize çevirmek için müşterilerinize yarar sağlayabilecek küçük faaliyetler gerçekleştirebilirsiniz. Ürün satışlarınızı arttırmak amacıyla özel kampanyalar yaparak müşterilerinize sosyal medya hesaplarınızdan bunları duyurabilirsiniz. Otel veya kaplıca işletmecisi iseniz ilerleyen süreçte kullanmak üzere indirimli oda ve kaplıca avantajları sunabilirsiniz. Şimdi alıp karantina günleri bittikten sonra kullanmak üzere özel indirimler yapabilirsiniz. Müşterilerinizi alışverişleri dışında da düşündüğünüzü gösterecek güzel sosyal mesajlar paylaşabilirsiniz.

Karantinada Sosyal Medya Paylaşımı Nasıl Olmalı?

İş için sosyal medya kullanıyor musunuz? Kesinlikle kullanmalısınız! Ama nasıl kullandığınız da bir o kadar önemli… Corona günlerinde sosyal medya paylaşımları konusunda çok daha hassas olmalısınız. Örneğin, değişen tüketici ihtiyaçlarına uygun hizmetler vermeye başlamalı, çalışma sisteminizi büyük ölçüde dijitale dönüştürmelisiniz. Karantina sürecinde alışveriş yapılmaya çok ihtiyaç duyulmayan bir mağaza olabilirsiniz. Akaryakıt istasyonu, dekorasyon firması, boya ve sıva işleri yapan bir hırdavatçı dükkanı sahibi olabilirsiniz. Bütün bu ihtiyaçların son dönemde çok rağbet görmemesi, şu dönemde yeni stratejiler geliştirmeyeceğiniz anlamına gelmez. Müşterileriniz zor zamanlarda onları unutmadığınızı ve onlar için bir şeyler yaptığınızı görmek isteyecektir. “Siz evde kalın diye en kaliteli dekorasyon ürünlerimizi stoklarımızda tutuyoruz. Bugünler bittiğinde evinizi baştan sona dekore edeceğiz.” diyerek akılda kalan bir dekorasyon firması olabilirsiniz. Eğer bir akaryakıt firması iseniz “Şimdi yol yapmanın değil, tedbir almanın zamanı… Evde sağlıkla kalın, diye kendimizi aydınlık günlere hazırlıyoruz.” gibi küçük kelime oyunları ile akılda kalabilirsiniz. Karantina sürecinde bu paylaşımlar, hedef kitlenize moral verecektir. Yapacağınız bu çalışmalar karantina sonrası için yatırımdır. Zor zamanda moral veren ve müşterilerini unutmayan bir marka olmak, müşterilerinizin güvenini kazanmanıza yardımcıdır. En etkili  sosyal medya paylaşımları için Wabi Ajans bu konuda size profesyonel destek sağlar. 

Yorum Yap