Koronavirüs Günlerinde Fiziki Mağazalar İçin E-Ticaret Önerileri

Karantina günlerinde salgından korunmak için çoğu kişi dışarı çıkmamayı tercih ediyor. Peki, bu günlerde fiziki mağaza sahipleri ne yapmalı? Koronavirüs günlerinde fiziki mağazalar için e-ticaret önerileri ile mağazaları canlandırmak mümkün… Bunun için yapmanız gereken, internet sitenizi ve sosyal medya hesaplarınızı aktif olarak kullanmak… Yapacağınız çeşitli duyurularla ve reklamlarla size yakın olan müşterilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Belki çeşitli indirim ya da ufak hediye kampanyaları ile bu işi daha tatlı bir hale getirebilirsiniz.

Fiziki Mağazalar İçin E-Ticaret Önerileri Nelerdir?

Salgın günlerinde evlerinde vakit geçiren herkes internette daha fazla dolaşıyor. Bu durumda ise internet kullanıcılarının en çok kullandığı platformlar, sosyal medya, e-ticaret ve haber siteleri… Öncelikle işe, hizmet verdiğiniz bölgede yer alan bütün müşteriler ve internet kullanıcıları için ne yapabileceğinize karar vermekle başlayabilirsiniz. Bunun için görüntülü arama ağı reklamcılığını kullanabilirsiniz. Vereceğiniz küçük bir görüntülü reklam ile müşterilerinize ulaşmayı başarabilirsiniz. Bunun için “Siz sipariş verin biz hazırlayalım!” gibi ilgi çekici bir slogan kullanabilirsiniz. Böylece fiziki mağazanız için online sipariş alabilirsiniz. Tabi ki bunun için sanal mağazanız bulunmalı… Hızlı bir şekilde sanal mağazanızı kurdurarak müşterilerinizi buradan alışveriş yapmaya teşvik edebilirsiniz. Fiziki mağazalar için e-ticaret önerileri arasında büyük fayda sağlayacak bu tüyo, size hem müşteri kazandıracak hem de virüsün bulaşma riskini azaltmaya yardım edecek. Hatta bu işi daha sistemli hale getirerek müşterileriniz için belli saat aralıkları bile belirleyebilirsiniz. Bir nevi randevu sistemi kullanabilirsiniz. Böylece mağazanıza aynı anda çok fazla müşteri gelmesini ve içeride çok vakit geçirmelerini engelleyebilirsiniz.

Fiziki Mağazalar İçin Sosyal Medya Önerileri

İnternette başlattığınız e-ticaret kampanyasını sosyal medya ile de destekleyebilirsiniz. Böylece fiziki mağazalar için e-ticaret önerileri kapsamında sizin için sosyal medya reklamcılığını da öneririz. Örneğin arama motoruna gün içinde girmeyen yani Google, Yandex ve diğer arama motorları üzerinden o gün hiç arama yapmayan kullanıcılara sosyal medyadan ulaşabilirsiniz. Sosyal medya reklamlarınızda sadece market ya da mağaza yakınında ikamet eden ve sokağa çıkma yasağı bulunmayan kişileri hedefleyebilirsiniz. Böylece fazladan reklam harcaması yapmadan doğru kitleye ulaşabilirsiniz. Yakınınızda ikamet eden kişilerden bazıları mutlaka reklamınızı görecek, e-ticaret hizmetinizden faydalanmak isteyecektir. Hatta mesaj yoluyla komşularına da haber vererek uygulamanızın yaygınlaşmasına yardım edecektir. Bir e-ticaret yönetim sistemi kullanmak istiyor ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Wabi Ajans olarak sunduğumuz hizmetleri inceleyebilir yada bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap