Facebook ve İnstagram Reklamları

Sanal dünyadaki sosyal ağlar, farklı düzeylerde çalışan insanları veya şirketler arasında bilgi paylaşımına izin veren siteler ve uygulamalardır. Sosyal ağlardan bahsettiğimizde, ilk başta akla gelen Facebook, Twitter ve Linkedın gibi siteler veya Snapchat ve İnstagram uygulamalardır.. Peki bu sosyal ağlardan bizi ilgilendiren ve Müşterilerimizin Ürün satış ve E Ticaret ürünleri konusunda en hızlı dönüş aldığımız platformlar hangisidir. Bu tamamen sizin müşteri potansiyelinizn bulunduğu macralar olarak nitelendirebiliriz.

Facebook ve İnstagram Reklam Hizmeti Hakkında

İnstagram , 2020’de 950 milyon aktif kullanıcı sınırını aştı. Facebook 2.5 milyar üye sayısı ile asla yerinden ve tahtından indirilmeyecek şekilde büyümeye devam ediyor. İnstagram için dahası da var: dünya çapında en hızlı büyüyen sosyal ağlardan biri olmanın yanı sıra, platform aynı zamanda iyi bir dijital pazarlama işi yapmak isteyenler için önemli bir referans haline geldi. Bu kullanıcı denizinin ve bu soysal ağın herhangi bir işten yararlanma potansiyelini arttırdığı (büyük ölçüde) açıktır. Ama İnstagram ‘da nasıl reklam verileceğini biliyor musunuz? Bu büyük online dünyada sizinde etkin ve başarılı bir işletmenizin olmasının zamanı gelmedi mi?

Facebook Ads, doğru kitleye işleri hakkında hızlı ve etkili bir şekilde anlatmak isteyenler için vazgeçilmez bir reklam aracıdır. Dünya nüfusun% 20’sinden fazlasının Facebook kullandığından bahsettik (5 kişiden 1’i!). Arkadaşlarıyla sohbet ediyor, haberleri okuyor ve her dakika tonlarca içeriği takip ediyorlar. Bu insanların her birinin benzersiz hobileri, ilgi alanları ve ihtiyaçları vardır. Böylece, ürün veya hizmetiniz için yüz binlerce potansiyel tüketici bulabilirsiniz.

Modern girişimci veya pazarlamacı, Facebook Reklamları ve reklam kampanyalarının bir parçası olarak kullanma fırsatını kaçırmaz. Bir reklam oluşturur, uygun bir resim seçer, etkileyici bir satış teklifi hazırlar ve Facebook reklamlarının sistem tarafından reddedildiğini veya hatta Facebook reklam hesabının yasaklandığını görebilirler. Neden? Cevap çok basit. Facebook, kullanıcılarının platformu kullandıklarında gördüklerine çok dikkat ediyor. Bu nedenle, Facebook’un reklam sistemini düzenleyen birçok kural ve kısıtlama var, bir reklam kampanyası yürütmeden önce tüm renk düzenlemelerini daha doğrusu veri işlemeyi öğrenmelisiniz.  Facebook reklamınızın onaylanmadığını görmenize yardımcı olacak kurallar, düzenlemeler ve kısıtlamalar için kapsamlı bir kılavuzdur. Bununla zaman kaybetmek istemeyeceğinizi ve daha çok sonuç odaklı çalışmak istediğinizi düşünüyoruz. Uzman bir ekiple başarı elde etmek sizin için çok kıymetli olan zamandan tasarrufu sağlayacak ve kısa zamanda sonuca ulaşacaksınız.

Reklam Yönetimi

İnstagram, tüketicileri etkileme konusunda çok güçlü bir platform. İnstagram reklamları, hedefleme açısından en güçlü araçlardan biri olan Facebook Reklam Yöneticisi tarafından oluşturulur. Bu aracın doğru kullanılması ve işini sosyal mecralara taşımak isteyenler için büyük öneme sahiptir. Kitle analizlerinin yapılması ve bunlara uygun zaman dilimlerinin planlanması ve dikkat çekici görsel ve video materyallerin kullanılması bu açıdan çok önemlidir. Bu hizmetlerin bir bütün olarak değerlendirilmesi ve yönetimin sağlanması çok önem arz etmektedir. Facebook – İnstagram reklam hizmeti aynı zamanda Sosyal Medya Yönetim hizmeti ve İçerik üretimi hizmetleri ile yakından bağlantılıdır. Bunlarla alakalı hizmetlerimize de göz atmayı ihmal etmeyin.